Great Gözlük Camları

Dijital Yüzey İşleme Teknolojisi


Dijital Yüzey İşleme Teknolojisi kullanılarak, Türkiye'de üretilen Great te® gözlük camları ile, progresif tasarımı, kullanıcının göz anatomisi dikkate alınarak üstün özellikler sunuyor.

Ülkemizde üretilen ve bu sayede kullanıcıya en kısa sürede, en üstün kalite ile sunulan Great te® gözlük camları, göz anatomisi dikkate alınarak üretilmektedir. Daha önceleri yurtdışından özel üretimle getirtilen camlar, günümüzde dijital işleme teknolojisi için yapılan yatırımlarla, son derece hızlı bir şekilde kullanıcıya teslim edilebiliyor. Klasik işleme tekniğine göre yaklaşık %20 daha genişlemiş görüş alanı ve buna bağlı olarak kullanım kolaylığı sağlayan Great te® gözlük camları, göz anatomisi dikkate alınarak çift yüzeyli (ön ve arka) progresif tasarımı ve dijital yüzey işleme teknolojisinin uyumu ile üretilmektedir. HD seçeneği ile kullanıcıya her tip çerçevede en iyi görüşü sağlar.

Great-te - Gözlük Camları

Eyeworks Kaplama Teknolojisi

Kaplamalar, optik camların etkinliğini arttırmak için yapılan kimyasal müdahalelerdir. Kaplama çeşitleri sert kaplama ve Antirefle (yansıma önleyici) kaplamadır.

 • Yansıma Önleyici Kaplamalar

  GÖZLÜK CAMLARINDA YANSIMA ÖNLEYİCİ KAPLAMALAR

  (ANTI REFLECTION COATINGS) Ecz. Gözlükçü Taylan KÜÇÜKER

  İki gereklilik yaklaşık yerine getirildiğinde çok katlı antirefle kaplamalar sayesinde cam neredeyse görünmez olur bu sayede göz bölgesi daha doğal, görme ise daha net ve berraktır. Işık optikçe az yoğun bir ortamdan (örn. hava), optikçe daha yoğun bir saydam (örn. cam) ortama geçerken iki ortamdaki hızının farklı olmasından dolayı camdan ışığın büyük bir kısmı kırılarak geçmesine rağmen, bir kısmı da YANSIMA yoluyla kaybolur. Normal kaplamasız (antireflesiz) gözlük camlarında ışık geçirgenliği %92,3’dür. Camın iki yüzeyinden yansıma yoluyla ışık kaybı %7,7’dir. Birinci yüzeyden %4, ikinci yüzeyden %3,7’dir.

  PROGRESİF CAMLAR

  Dijital Yüzey İşleme Teknolojisi

Antirefle Kaplama Yapılmış Gözlük Camının Avantajları

Gözlük kullanıcıları daima yeni gözlüğü ile iyi bir görünümde olmak ve en iyi görüşü elde etmek isterler. İki gereklilik yaklaşık yerine getirildiğinde çok katlı kaplamalar sayesinde cam neredeyse görünmez olur. Bu sayede göz bölgesi daha doğal görme ise daha net ve berraktır. Gece araç kullanırken, bilgisayar kullanırken, güneş gözlüğü takarken, spor aktivitelerinde, daha detaylı ve net görmeyi gerektiren mesleklerde (polis,pilot vb). Antirefle kaplamalı gözlük camları çok yararlıdır.

 • Antirefle Kaplama Gözlük Camı

  ANTİREFLE KAPLAMA YAPILMIŞ GÖZLÜK CAMININ AVANTAJLARI

  1)Yansımanın azaltılması sonucunda ışık geçirgenliği artacak görüş kabiliyeti yükselecektir. Daha iyi bir görüş elde edildiği için bilgisayar, TV ve benzeri ekranlı cihazlarda kontrastlık (karşıtlık)sağlar. Görüntü ve sembollerin net ve ayrıntıları ile algılanmasını temin eder.

  2)Gece araba kullananlar, Otomobil sürücüleri gece araba kullandıklarında ışık yansımasından rahatsız olurlar, loş aydınlatmada karşıdan gelmekte olan araçların far ışıkları gibi parlak nesneler çiftmiş imajı yaratırlar. Yansımalar yüzünden çoğu durumda sürücünün mesafe algılaması ve diğer görüntü ile ilgili faktörlerde olumsuz etkilenir. Antirefle kaplamalarla net bir görüntü sağlanır ve gece yolculuğu daha güvenli ve zevkli hale gelir. Otomobil sürücüleri tarafından yol güvenliğini artırdığı için tercih edilmektedir.

  3)Kozmetik avantaj, kullanıcı Antirefle kaplamalı gözlük camları ile daha alımlı ve farklı olur.

  4)Yüksek indeksli gözlük camlarında yansımalar daha fazladır bu lenslerin mutlaka AR kaplamalı olması gerekir.

  5)Antirefle kaplamalar basit kimyasal solüsyonlara karşı dayanıklıdır (Alkol, kolonya, aseton vs)ter ve limon kaplamayı bozar böyle bir temasta su ile yıkanmalıdır. Antirefle kaplamalı camların çok çabuk kirlendiği izlenimi de yanlıştır çünkü ışık geçirgenliğinin fazla olması normal camlarda yansıma ile görünmeyen kirlerin görünmesine, belirgin hale gelmesine neden olur. Antirefle kaplamalı gözlük camları kaplamasız camlar gibi temizlenebilir su ile yıkanıp pamuklu bir malzeme ile silinebilir.

  Gözlük kullanıcıları daima yeni gözlüğü ile iyi bir görünümde olmak ve en iyi görüşü elde etmek isterler. İki gereklilik yaklaşık yerine getirildiğinde çok katlı kaplamalar sayesinde cam neredeyse görünmez olur. Bu sayede göz bölgesi daha doğal görme ise daha net ve berraktır. Gece araç kullanırken, bilgisayar kullanırken, güneş gözlüğü takarken, spor aktivitelerinde, daha detaylı ve net görmeyi gerektiren mesleklerde(polis,pilot vb) Antirefle kaplamalı gözlük camları çok yararlıdır.